Hayat Finans’ın yeni genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi Galip Karagöz oldu
Katılım Bankacılığı

Hayat Finans’ın yeni genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi Galip Karagöz oldu

Bilgi teknolojileri, bankacılık ve sermaye piyasaları alanlarında deneyimi ile birçok dijital dönüşüm projesine liderlik eden Galip Karagöz, Türkiye’nin lisanslı ilk dijital bankası Hayat Finans’ın yeni genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, genel müdürlük koltuğunu Galip Karagöz’e devreden Murat Ertem ise Hayat Finans’ın yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam edecek.

Verilen bilgiye göre, Hayat Finans’tan önce 4 yıl boyunca Osmanlı Yatırım Menkul Değerler’in yönetim kurulu üyesi olan ve BT danışmanlığı yapan Galip Karagöz, 2018-2019 arasında dünya çapında 20’den fazla ülkede faaliyet gösteren Santander Corporate & Investment Banking’in Londra ofisinde BT danışmanlığı ve çözüm mimarı olarak görev aldı.

2017-2018 arasına Londra merkezli teknoloji danışmanlık şirketi Ezgetech Technology’in CEO’su olan Karagöz, 2016-2017 arasında e-ticaret platformu Hepsiburada’da BT grup direktörü, 2012 ve 2016 arasında ise Merkezi Kayıt Kuruluşu’nda yönetim kurulu başkan vekili olarak üst düzey pozisyonlarda bulundu.

Galip Karagöz aynı yıllar arasında Takasbank’ın CIO’su olarak bankanın genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi. 2005-2011 yılları arasında Ziraat Finans Grubu’nun iştiraki olan Ziraat Teknoloji’de uygulama geliştirme direktörlüğü yapan Karagöz, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nin ardından İşletme Yönetimi’nde yüksek lisans yaptı.

Finans sektöründeki engin deneyimini teknolojinin iş süreçlerine entegrasyonu konusundaki derin bilgi birikimi ile harmanlayan Galip Karagöz, yenilikçi lider vizyonu ile Türkiye’nin ilk dijital bankası olma unvanına sahip olan Hayat Finans’ı dijital bankalar alanında ve küresel banka olma hedefinde zirveye taşımayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir